česky
polski
english
Referenční prostředí

FAQ




    sdf

    sdfsdf



    Jakým způsobem se dokládá plná moc?

    U plné moci již nestačí vkládat prostý sken kopie plné moci do ISKP, ale je třeba se obrátit na CzechPoint pro "autorizovanou konverzi" z tištené podoby plné moci do elektronické. Zůstává ověření podpisu a akceptace (ze strany CI) pouze jejich verze plné moci (formuláře).
    Popis, jak je daný proces nastaven z hlediska systémového, je uveden v odpovědi v rámci FAQ - Obecné dotazy.

    K jakému roku se vztahují údaje o počtu zaměstnanců, ročním obratut a bilanční sumě rozvahy v záložce Subjekty projektu?

    Údaje se vztahují k poslednímu uzavřenému účetnímu/zdaňovacímu období, viz. příručka pro MSP, odkaz:

    asdasd

    asdasd

    test

    test

    Odkaz najdete zde: https://mseu-sandbox.mssf.cz/



    Na webových stránkách www.dotaceeu.cz/optp naleznete odpovědi na nejčastější dotazy týkající se Operačního programu Technická pomoc 2014 - 2020.

    http://www.dotaceeu.cz/cs/Microsites/op-technicka-pomoc/OPTP-2014-2020/FAQ


    Vážení žadatelé/příjemci,

    kompletní přehled uživatelských příruček pro práci v IS KP14+ ve všech životních cyklech projektu naleznete na webových stránkách Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

    Jakékoliv dotazy technického charakteru prosím směřujte na ŘO prostřednictvím funkce Interní depeše v IS KP14+,
    na adresu OPVVV_Žadatel/Příjemce_Technická podpora*skk.

    Odpovědi na nejčastější dotazy při řešení technických problémů s IS KP14+ naleznete na tomto odkazu.



    sdf

    sdf









    Otázka1 pro AOPK

    Odpověď na otázku



    Principy práce s certifikáty v aplikaci MS 2014+

    Podrobnosti naleznete v příloze.

    Předcházení problémů s certifikátem pro podpis v aplikaci MS 2014+

    Podrobnosti naleznete v příloze.


    Co znamená automatické podání?

    Pokud je v žádosti vyplněna volba Typ podání ?automatické?, žádost o podporu se automaticky přenese nebo resp. podá na ŘO.
    Pokud je zvolen Typ podání ?ruční?, podání žádosti je ještě třeba potvrdit stiskem tlačítka Podat žádost, které se po podpisu žádosti o podporu objeví v horní liště.

    Co znamená autorizovaná konverze?

    Termín autorizovaná konverze se v souvislosti s aplikací IS KP14+ přímo nedefinuje resp. nepoužívá. Obecně je to ""úplné převedení dokumentu v listinné podobě do elektronické podoby, nebo úplné převedení elektronického dokumentu do dokumentu v listinné podobě"". Dokument, který provedením konverze vznikl, má stejné právní účinky jako dosud používaná ověřená kopie.
    Tento termín může vyplývat z pokynů pro žadatele uveřejněných na příslušných webových stránkách jednotlivých ŘO/SZ. Tyto pokyny pro žadatele jsou v gesci Řídícího orgánu resp. Zprostředkujícího subjektu, je tedy na rozhodnutí Řídicícho orgánu resp. Zprostředkujícího subjektu, jakým způsobem bude požadovat převést příslušný dokument do elektronické podoby.

    Co znamená chybová hláška "Operace musí mít vyplněného alespoň jednoho signatáře"?

    Na žádosti o podporu v záložce Přístup k projektu je nutné přiřadit alespoň jednomu vybranému uživateli roli Signatář, jinak není možné žádost finalizovat.

    Jak na záložce "Přístup k projektu" přidávat k uživatelským jménům role, např. zmocněnec?

    Checkbox neboli políčko ?zmocněnec? se propíše automaticky poté, co je přiřazena plná moc danému uživateli resp. je označen jako zmocněnce a plná moc je mu podepsána. Tato informace se přenáší právě ze záložky ?Plné moci?.
    Při zakládání rolí je pole zmocněnec ?zašedlé?. Při změně nastavení přístupů, (přes tlačítko Změnit nastavení přístupů), kdy je možné určitým kolegům odebírat a přidávat role, je zřejmé, že pole ?zmocněnec? je zašedlé, tj. neaktivní, nelze ho tedy editovat.

    Jak postupovat při potížích s nahráváním příloh?

    Na rozcestníku (www.mssf.cz) je možné použít test kompatibility koncové stanice. Link je pod odkazem "portál žadatele". Může se jednat o plugin silverlight, který je použit u IS KP ve dvou případech, a to právě na elektronické podepisování a na upload souborů. Bližší informace je možné nalézt taktéž na záložce HW a SW požadavky, která je přístupná i před přihlášením do Aplikace MS2014+ z úvodního aplikačního menu. Důležitý je druh naistalovaného prohlížeče. Bezproblémové fungování aplikace MS2014+ je garantované pouze v prohlížečích Internet Explorer, Firefox a Google Chrome, a to pouze v jejich nejnovějších verzích.

    Jak postupovat, pokud se při zadávání elektronického podpisu objeví chybová hláška "Chyba podpisu" a nelze podepsat žádost?

    Podpis musí být kvalifikovaný elektronický podpis, tj. musí ho vydat příslušná certifikační autorita. Je třeba ověřit:
    a) délku platnosti podpisu (musí být delší než tři dny)
    b) verzi Silverlight - na www.mssf.cz je odkaz na test kompatibility koncové stanice umístěný pod tlačítkem žadatele projektu
    c) zvolený postup ? je možné vybrat certifikát a zadat heslo, nebo vybrat podpis z úložiště. Kombinace vybrat podpis z úložiště a heslo z certifikátu použít samozřejmě nelze. Pokud je podpis v úložišti, je možné podepisovat prostředky OS (jako například podepisování běžné pošty). Pro jeho použití je třeba mít nainstalovaný doplněk, odkaz a postup je uveden na podpisovém appletu.
    V rámci windows update může nastat také problém se Silverlight. Jako řešení by mělo postačit smazat cache prohlížeče (dočasné soubory internetu, v chrome historie) a vypnout a zapnout prohlížeč. příp. restartovat počítač.
    Další informace týkající se kvalifikovaného elektronického podpisu a předcházení problémů při jeho použití jsou podrobně popsány v rámci záložky FAQ - Elektronický podpis.

    Jak postupovat, pokud se zobrazí hláška Nelze provést rozpad financí?

    Primárně se poměry zdrojů financování vážou u na nastavení podmínek výzvy, např. na právní formu žadatele nebo např. některé projekty příslušných výzev jsou financovány se zapojením tzv. regionální podpory. Následně po zadání % podílu financí dle nastavení výzvy v rozlišení na velikost podniku a jeho zdroje (soukromé zdroje) lze tlačítkem rozpad financí provést.
    Je tedy nutné na žádosti o podporu v záložce Projekt označit v oblasti Doplňkové informace volbu Veřejná podpora.
    Na záložce Subjekty projektu je třeba uvést velikost podniku. Pokud se jedná o podporu De minimis, je nutné zaškrtnout checkbox a zahrnout subjekt do definice jednoho podniku.
    Pokud v rámci nastavení podmínek výzvy nejsou definovány poměry financování pro veřejnou podporu, na záložce Projekt naopak nesmí mít žadatel nastavený/zatrhnutý checkbox veřejná podpora.
    Obecně pro informaci v rámci nastavení podmínek výzvy, je třeba se obrátit na příslušný Řídicí orgán, příp. na Zprostředkující subjekt.

    Jak probíhá zadání plné moci do systému a jakým způsobem plná moc funguje?

    Ze systémového hlediska je daný proces nastaven následujícím způsobem.
    Správce projektu zadá data (zmocnitel, zmocněnec, předmět zmocnění (úloha), časové vymezení plné moci) do obrazovky (záložky) plné moci. Zmocněnec i zmocnitel (ve většině případů statutár) jsou uživatelé registrovaní v IS KP14+; v projektu s rolí signatáře. Oba uživatelé musí být registrováni v aplikaci IS KP14+. Plné moci se vážou na jejich uživatelská jména a systém pak kontroluje platnost plných mocí při podepisování jednotlivých úloh v rámci žádosti.

    Plnou moc rozlišujeme elektronickou (vytištěný a přiložený dokument pomocí šablony uložené v systému), nebo papírovou (přiložená naskenovaná notářsky ověřená plná moc).
    Pokud je plná moc elektronická, dokument podepisuje zmocněnec i zmocnitel svým elektronickým podpisem; pokud je plná moc přiložená papírově, podepisuje pouze zmocněnec.

    Pokud je v systému danému uživateli přiřazena platná plná moc k určité úloze, není problém, aby tento uživatel podepsal příslušnou úlohu svým kvalifikovaným elektronickým podpisem. To, zda žádost podepsala oprávněná osoba, probíhá při hodnocení formálních náležitostí právě na základě přiložené (navázané) plné moci v systému. Systém nijak neomezuje podepsání žádosti o podporu uživatelům, kteří jsou označeni jako signatáři a připojí kvalifikovaný elektronický podpis. Z logiky věci nicméně by měl elektronický podpis odpovídat uživateli-signatáři, který je v systému přihlášen a danou žádost podepisuje.

    Informaci, zda ŘO/ZS bude opravdu vyžadovat podpis žádosti o podporu přímo statutárním zástupcem a zda metodicky je/není omezen podpis žádosti o podporu pouze na statutárního zástupce nebo např. jeho zástupce a na základě jakých podmínek bude ŘO/ZS podané žádosti hodnotit/kontrolovat, je spíše otázka metodického charakteru. Dotazy na příslušné kontroly formálních náležitostí, je třeba směřovat přímo na příslušný ŘO/příp. ZS.

    Jak provést Storno finalizace?

    Storno finalizace se objeví v horní liště poté, co byla žádost finalizována. Storno finalizace může provést signatář žádosti.

    Jak určit velikost podniku?

    Určit velikost podniku podle pravidel Evropské unie není úplně jednoduchá zálěžitost. Kritéria pro zařazení konkrétního podniku do kategorie velikosti stanovuje příloha I Nařízení Komise (ES) č. 800/2008. Příloha I Nařízení č. 800/2008 pro rozdělení podniků do kategorií dle velikosti používá parametry jako počet zaměstnanců, roční obrat, bilanční suma roční rozvahy. V systému je toto pak počítáno automaticky, právě dle kritérií určených výše uvedeným nařízením.

    Jak vyplnit údaje Počet zaměstnanců, Obrat a Aktiva, pokud se jedná o spojený podnik?

    Údaje sloužící k určení velikosti podniku se zadávají ke každému subjektu, který je v projektu zapojen a k němuž je v záložce Subjekty projektu vytvořen příslušný záznam. Zároveň je u každého zadaného subjektu nutné zatrhnout checkbox ?Zahrnout subjekt do definice jednoho podniku?.

    Jaká je návaznost mezi předběžnou a plnou žádostí u dvoukolové výzvy?

    V systému IS KP14+ se na formuláři žádosti o podporu zobrazují všechny údaje, které formulář obsahuje, nicméně v případě předběžné žádosti je nutné vyplnit pouze ty obrazovky, které jsou v okamžiku vyplňování dané žádosti aktivní, resp. relevantní pro předběžnou žádost.
    Pokud bude předběžná žádost podána, projde procesem hodnocení a bude postoupena do ?vyššího? stavu, bude jí uživatel dále editovat jako plnou žádost. Tzn. nezakládá tedy novou ?plnou? žádost, ale pouze doplní příslušné datové položky (záložky).

    Jaké jsou podporované prohlížeče?

    Podporované prohlížeče jsou uvedeny na záložce HW a SW požadavky. Bezproblémové fungování aplikace MS2014+ je garantované pouze v prohlížečích Internet Explorer, Firefox a Google Chrome, a to pouze v jejich nejnovějších verzích. Na rozcestníku (www.mssf.cz) je možné použít test kompatibility koncové stanice. Link je pod odkazem "portál žadatele".

    Jaké záložky formuláře žádosti o podoru jsou přístupné v rámci příslušného modelu hodnocení?

    V rámci některých výzev je zvolen model dvoukolového hodnocení žádostí o podporu. Aby byl žadatel informován, v jakém kole žádosti o podporu se jeho žádost nachází (resp. v jakém kole vlastně žádost edituje), je v rámci záložky Identifikace operace zapracováno pole Kolo žádosti a tlačítko Přehled obrazovek.

    Je nutné/povinné zadat platnost plné moci, pokud na ní není stanoveno omezení platnosti?

    Pokud na plnou moc není žádné omezení, je možné nastavit platnost na dobu realizace projektu. Je to věc dohody mezi zmocněncem a zmocnitelem, systém toto nijak neupravuje/neomezuje.

    Je omezena velikost dokumentů v příloze?

    Cílené omezení není nastaveno, reálně technologie umožní vložit dokument cca 100MB max.

    Kde lze zjistit informace o projektech vytvářejících peněžní příjmy a informace k článku 61?

    Národní orgán pro koordinaci vydal METODICKÉ DOPORUČENÍ PRO PROJEKTY VYTVÁŘEJÍCÍ PŘÍJMY V PROGRAMOVÉM OBDOBÍ 2014-2020, zde lze nalézt také informace k Projektům vytvářejícím příjmy dle čl. 61 obecného nařízení. Lze použít následující odkaz:

    Podle čeho je třeba zadávat Datum zahájení/ukončení projektu?

    Zahájení projektu lze nastavit na den podání předběžné žádosti. Je nutné, aby se fyzická realizace ?vešla? do termínu nastavených v ISKP. Je doporučeno nastavit termíny s rezervou, resp. zahrnout do harmonogramu přípravnou fázi (před podáním předběžné žádosti).

    Postup přihlášení přes ADFS

    Postup naleznete v příloze.

    test

    test